Atletikresultater 2015

Folkeskolens atletikstævne Vindere 6. - 7. Klasse

80 meter                      Navn

 

Resultat

 

Skole

piger

Lili

11.4

Nørre F.

 

Frederik

11.1

Strandvejen

 

Younes

11.1

Kildevæld

 

800 meter

piger

Mie

2.40.0

Nørre F.

drenge

Gustav

2.40.7

Chr. havn

 

 

 

 

 

Længde

piger

Josefine

4.45

Gas V. 1

drenge

Benjamin

4.55

Ålholm

 

 

 

 

                                  

Højde

piger

Alberte

1.25

Nørre F

drenge

Mikkel

1.40

Strandvejen

 

Alexander

1.40

Nørre F.

 

Mikkel

1.40

Nørre F.

 

Spyd

drenge

Oswald

33.38

Nørre F.

 

 

 

 

 

kugle

piger

Caroline

 9.87

Nørre F. 1

drenge

Christian

12.59

Nørre F. 1

 

 

 

 

Bold

 

 

 

piger

Frederikke

40.90

Strandvejen

 

4x100 stafet  piger        NFS                            60,6

                      drenge

Chr. Havn

57.8

Chr. Havn

 

 

Enkeltresultater for  Folkeskolens atletikstævne

tors. den 10 sep. 8. -10 klasse

 

 

100 meter                      Navn

Resultat

Skole

piger

Trine

14,7 sek.

Nørre F. S. - 2

drenge

Jonathan

11,8 sek.

Nørre F. S. - 1

 

 

 

 

 

800 meter

piger

Yasmine

2.41,5 min

Nørre F. S. - 1

1500 meter

 

 

 

drenge

Conrad

4.35,0 min

Nørre F. S. - 1

 

Længde

piger

Amani

4,20 m

Hyltebjerg - 1

drenge

Emil

6,15 m

Nørre F. S. - 2

 

 

 

 

                                  

Højde

piger

Anahita  +Rikke

Ella

1,25 m

Hyltebjerg - 2

Gas  -1

drenge

Timmo

1,70 m

Nørre f. S. - 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spyd

piger

Emma

22,0 m

Chr.havn

drenge

Alexander

53.40 m

Nørre F. S.- 1

 

kugle

piger

Eda

7,80 m

Rådmandsgade

drenge

Alexander

12,59 m

Nørre F. S. - 2

 

 

 

 

4x100 stafet

 

 

 

piger

Chr.havn

60,9 sek

 

Drenge                           Nørre F. S.- 1             47,5 sek                     

                     

 

Resultatliste Folkeskolens atletikstævne

 

 for piger 8 - 10 kl.  Sep. 2015

 

 

Skole: 

 

 

 

Point

Nørre Fælled Skole 1.

4372,5

Hyltebjerg 2

3528

Hyltebjerg 1

3479,5

Nørre Fælled Skole

3475

Chr. Havn 9. klasse

3061

Chr. Havn 8 klasse

2904,5

Gas 1

2352,5

Ø 10

2005,5

Tagensbo 1

1548

Højdevangen

1665

Gas 2

1434

Grøndalsvænget

1109

Gas 3

515

Rådmandsgade

398

Tagensbo 2

300

 

 

 

 

                         Resultatliste Folkeskolens atletikstævne

 for drenge 6. -7 kl.  Sep. 2015

 

Skole: 

 

 

 

 

Point

Nørre Fælled Skole 1 7. klasse

16.349

Chr. Havn 7. klasse

14.326

Gasværksvej Skole 2  7. klasse

12.796

Kildevæld Skole 7. klasse

12.644

Strandvejsskolen 1 7. klasse

11.884

Gasværksvej skole 1 7. klasse

11.095

Ålholm Skole 7. klasse

10.632

Strandvejsskolen 6. klasse

10.307

Nørre Fælled Skole 2 7. klasse

10.223

Ålholm Skole 6. klasse

10.204

Tagensbo Skole

  5.367

Strandvejsskolen 7. klasse

  4.450

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Resultatliste Folkeskolens atletikstævne

 

Drenge 8. - 10 klasse

 

 

Skole: 

Point

Nørre Fælled 1

8882,5

Nørre Fælled 2

8180,5

Ø 10 - 1

6433,5

Højdevangen 1

6181

Chr. Havn 9 klasse

5745

Højdevangen 2

5674

Ø 10 - 2

5020,5

Hyltebjerg 1

4411

Rådmandsgade

4229

Gas 4

3362,5

Ålholm

2840,5

Gas 3

2815

Gas 1

2772

Tagensbo 1

2467

Hyltebjerg 2

2180,5

Grøndalsvænget

1949,5

Gas 2

1777,5

Tagensbo 2

440

 

 

Resultatliste Folkeskolens atletikstævne

 

 for piger 6. -7 kl.  Sep. 2015

 

Skole: 

 

 

 

 

 

Point

Nørre Fælled Skole 2. 7. klasse

16.833

Strandvejen 1. 7. klasse

13030

Chr,havn  7. klasse

11942

Kildevæld Skole 7. klasse

11329

Gas 1 7. klasse

11218

Nørre Fælled skole 1.

10280

Strandvejen 6. klasse

9386

Ålholm

7349

Tagensbo

4347

Strandvejen 7. Klasse 2.

3312