Stævneplan 2018-2019

Download Stævneplan 2019

Download Stævneplan2018

SVØMMESTÆVNET TORSDAG D. 5. APRIL 2018

   For 4. og 5. klassetrin
4. klassetrin
4 klasse: 4 x 25 m brystsvømning 
Kl. Heat Bane Skole        Tid Heatvinder Løbsvinder
9.00 1 1.        
    2. Hanssted Skole 1      
    3. Husum 1      
    4. Strandvejsskolen 1      
    5. Skolen i Sydhavnen 1      
    6.        
             
9.05 2 1.        
    2. Standvejsskolen 2      
    3. Husum 2      
    4. Hanssted Skole 2      
    5. Lundehusskolen 1      
    6.        
             
             
4 klasse: 4 x 25 m fri svømning
Kl. Heat Bane Skole        Tid Heatvinder Løbsvinder
9.10 1 1. Strandvejsskolen 1      
    2. Skolen i Sydhavnen 1      
    3. Husum 1      
    4. Bellahøj 1      
    5. Lundehusskolen 1      
    6. Vibenshus 1      
             
9.15 2 1. Hanssted 1      
    2. Strandvejsskolen 2      
    3. Skolen i Sydhavnen 2      
    4. Husum 2      
    5. Bellahøj 2      
    6. Lundehusskolen 2      
             
9.20 3 1. Lundehusskolen 3      
    2. Hanssted 2      
    3. Strandvejsskolen 3      
    4. Skolen i Sydhavnen 3      
    5. Husum 3      
    6. Bellahøj 3      
             
9.25 4 1.        
    2. Bellahøj 4      
    3. Lundehusskolen 4      
    4. Strandvejsskolen 4      
    5. Bellahøj 5      
    6.        
             
             
4. klasse: 3 x 25 m medley
Kl. Heat Bane Skole     Tid Heatvinder Løbsvinder
9.30 1 1. Strandvejsskolen 1      
    2. Skolen i Sydhavnen 1      
    3. Husum 1      
    4. Lundehusskolen 1      
    5. Vibenshus 1      
    6. Hanssted 1      
             
9.35 2 1. Hanssted 2      
    2. Strandvejsskolen 2      
    3. Skolen i Sydhavnen 2      
    4. Husum 2      
    5. Lundehusskolen 2      
    6. Vibenshus 2      
             
9.40 3 1. Vibenshus 3      
    2. Hanssted 3      
    3. Strandvejsskolen 3      
    4. Skolen i Sydhavnen 3      
    5. Husum 3      
    6. Lundehusskolen 3      
             
9.45 4 1. Skolen i Sydhavnen 4      
    2. Vibenshus 4      
    3. Hanssted 4      
    4. Skolen i Sydhavnen 5      
    5. Vibenshus 5      
    6. Hanssted 5      
             
9.50 5 1.        
    2.        
    3. Hanssted 6      
    4. Hanssted 7      
    5.        
    6.        
             
             
             
5. klasse: 4 x 25 m brystsvømning
Kl. Heat Bane Skole      Tid Heatvinder Løbsvinder
9.55 1 1. Lykkebo 1      
    2. Christianshavn 1      
    3. Øster Farimagsgades Skole 1      
    4. Levgravsparken 1      
    5. Gasværksvejensskolen 1      
    6. Ørestad Skole 1      
             
10.00 2 1. Christianshavn 2      
    2. Øster Farimagsgades Skole 2      
    3. Lergravsparken 2      
    4. Gasværksvejensskolen 2      
    5. Ørestad Skole 2      
    6. Skolen ved sundet 1      
             
10.05 3 1. Lergravsparken 3      
    2. Gasværksvejensskolen 3      
    3. Skolen ved sundet 2      
    4. Dyvekeskolen 1      
    5. Amager Fælled Skole 1      
    6. Skolen på Islands brygge 1      
             
10.10 4 1. Dyvekeskolen 2      
    2. Amager Fælled Skole 2      
    3. Heibergskolen 1      
    4. Ålholm Skole 1      
    5. Skolen på Islands brygge 2      
    6. Langelinieskolen 1      
             
10.15 5 1. Amager Fælled Skole 3      
    2. Heibergskolen 2      
    3. Ålholm Skole 2      
    4. Skolen på Islands brygge 3      
    5. Langelinieskolen 2      
    6. Gerbrandskolen 1      
             
10.20 6 1. Gerbrandskolen 2      
    2. Skolen på Islands brygge 4      
    3. Amager Fælled Skole 4      
    4. Ålholm Skole 3      
    5. Den Classenske Legatskole 1      
    6. Bavnehøj skole 1      
             
10.25 7 1. Den Classenske Legatskole 2      
    2. Gerbrandskolen 3      
    3. Skolen på Islands brygge 5      
    4. Amager Fælled Skole 5      
    5. Sundbyøster skole 1      
    6. Tove Ditlevsen 1      
             
10.30 8 1. Tove Ditlevsen 2      
    2. Skolen på Islands brygge 6      
    3. Sundbyøster skole 2      
    4. Brønshøj 1      
    5. Tove Ditlevsen 3      
    6.        
             
10.35 9 1. Tove Ditlevsen 4      
    2. Brønshøj 2      
    3. Sundbyøster skole 3      
    4. Tove Ditlevsen 5      
    5. Tove Ditlevsen 6      
    6.        
             
5. klasse: 4 x 25 m fri svømning
Kl. Heat Bane Skole      Tid Heatvinder Løbsvinder
10.40 1 1. Korsager 1      
    2. Rødkilde 1      
    3. Lykkebo 1      
    4. Vesterbro Ny Skole 1      
    5. Randersgades Skole 1      
    6. Christianshavn 1      
             
10.45 2 1. Øster Farimagsgades Skole 1      
    2. Korsager 2      
    3. Rødkilde 2      
    4. Lykkebo 2      
    5. Vesterbro Ny Skole 2      
    6. Randersgades Skole 2      
             
10.50 3 1. Nyboder 1      
    2. Øster Farimagsgades Skole 2      
    3. Korsager 3      
    4. Rødkilde 3      
    5. Vesterbro Ny Skole 3      
    6. Randersgades Skole 3      
             
10.55 4 1. Skolen i Sydhavnen 1      
    2. Nyboder 2      
    3. Øster Farimagsgades Skole 3      
    4. Korsager 4      
    5. Rødkilde 4      
    6. Vesterbro Ny Skole 4      
             
11.00 5 1. Randersgade 4      
    2. Skolen i Sydhavnen 2      
    3. Nyboder 3      
    4. Øster Farimagsgades Skole 4      
    5. Korsager 5      
    6. Rødkilde 5      
             
11.05 6 1. Rødkilde 6      
    2. Øster Farimagsgades Skole 5      
    3. Randersgade 5      
    4. Nyboder 4      
    5. Vesterbro Ny Skole 5      
    6. Lergravsparken 1      
             
11.10 7 1. Lergravsparken 2      
    2. Rødkilde 7      
    3. Øster Farimagsgades Skole 6      
    4. Randersgade 6      
    5. Nyboder 5      
    6. Vesterbro Ny Skole 6      
             
11.15 8 1. Vesterbro Ny Skole 7      
    2. Lergravsparken 3      
    3. Rødkilde 8      
    4. Øster Farimagsgades Skole 7      
    5. Gasværksvejensskole 1      
    6. Ørestad Skole 1      
             
11.20 9 1. Ørestad Skole 2      
    2. Vesterbro Ny Skole 8      
    3. Lergravsparken 4      
    4. Rødkilde 9      
    5. Øster Farimagsgades Skole 8      
    6. Gasværksvejensskole 2      
             
11.25 10 1. Gasværksvejensskole 3      
    2. Ørestad Skole 3      
    3. Vesterbro Ny Skole 9      
    4. Lergravsparken 5      
    5. Rødkilde 10      
    6. Øster Farimagsgades Skole 9      
             
11.30 11 1. Øster Farimagsgades Skole 10      
    2. Gasværksvejensskole 4      
    3. Ørestad Skole 4      
    4. Vesterbro Ny Skole 10      
    5. Lergravsparken 6      
    6. Rødkilde 11      
             
11.35 12 1. Skolen ved sundet 1      
    2. Øster Farimagsgades Skole 11      
    3. Gasværksvejensskole 5      
    4. Ørestad Skole 5      
    5. Kildevældsskolen 1      
    6. Lergravsparken 7      
             
11.40 13 1. Skolen på Amagerbro 1      
    2. Skolen ved sundet 2      
    3. Øster Farimagsgades Skole 12      
    4. Dyvekeskolen 1      
    5. Kirkebjerg Skole 1      
    6. Kildevældsskolen 2      
             
11.45 14 1 Kildevældsskolen 3      
    2 Skolen på Amagerbro 2      
    3 Skolen ved sundet 3      
    4 Dyvekeskolen 2      
    5 Kirkebjerg Skole 2      
    6 Amager Fælled Skole 1      
             
11.50 15 1. Amager Fælled Skole 2      
    2. Kildevældsskolen 4      
    3. Heibergskolen 1      
    4. Skolen ved sundet 4      
    5. Dyvekeskolen 3      
    6. Kirkebjerg Skole 3      
             
11.55 16 1. Kirkebjerg Skole 4      
    2. Amager Fælled Skole 3      
    3. Kildevældsskolen 5      
    4. Heibergskolen 2      
    5. Ålholm Skole 1      
    6. Dyvekeskolen 4      
             
12.00 17 1. Dyvekeskolen 5      
    2. Kirkebjerg Skole 5      
    3. Skolen på Islands brygge 1      
    4. Kildevældsskolen 6      
    5. Heibergskolen 3      
    6. Ålholm Skole 2      
             
12.05 18 1. Ålholm Skole 3      
    2. Langelinieskolen 1      
    3. Kirkebjerg Skole 6      
    4. Skolen på Islands brygge 2      
    5. Kildevældsskolen 7      
    6. Heibergskolen 4      
             
12.10 19 1. Heibergskolen 5      
    2. Katrinedals Skole 1      
    3. Langelinieskolen 2      
    4. Kirkebjerg Skole 7      
    5. Skolen på Islands brygge 3      
    6. Katrinedals Skole 2      
             
12.15 20 1. Den Classenske Legatskole 1      
    2. Sundbyøster skole 1      
    3. Katrinedals Skole 3      
    4. Langelinieskolen 3      
    5. Kirkebjerg Skole 8      
    6. Skolen på Islands brygge 4      
             
12.20 21 1. Skolen på Islands brygge 5      
    2. Langelinieskolen 4      
    3. Katrinedals Skole 4      
    4. Den Classenske Legatskole 2      
    5. Sundbyøster skole 2      
    6. Katrinedals Skole 5      
             
12.25 22 1. Katrinedals Skole 6      
    2. Den Classenske Legatskole 3      
    3. Langelinieskolen 5      
    4. Sundbyøster skole 3      
    5. Katrinedals Skole 7      
    6. Brønshøj 1      
             
12.30 23 1. Katrinedals Skole 8      
    2. Den Classenske Legatskole 4      
    3. Brønshøj 2      
    4. Grøndalsvænge 1      
    5. Oehlenschlægergadesskolen 1      
    6. Katrinedals Skole 9      
             
12.35 24 1. Katrinedals Skole 10      
    2. Den Classenske Legatskole 5      
    3. Brønshøj 3      
    4. Grøndalsvænge 2      
    5. Oehlenschlægergadesskolen 2      
    6. Katrinedals Skole 11      
             
12.40 25 1. Den Classenske Legatskole 6      
    2. Katrinedals Skole 12      
    3. Bavnehøj 1      
    4. Oehlenschlægergadesskolen 3      
    5. Tove Ditlevsen 1      
    6. Den Classenske Legatskole 7      
             
12.45 26 1.        
    2. Gerbrandskolen 1      
    3. Tove Ditlevsen 2      
    4. Gerbrandskolen 2      
    5. Oehlenschlægergadesskolen 4      
    6. Tove Ditlevsen 3      
             
12.50 27 1. Tove Ditlevsen 4      
    2. Oehlenschlægergadesskolen 5      
    3. Gerbrandskolen 3      
    4. Tove Ditlevsen 5      
    5. Gerbrandskolen 4      
    6. Gerbrandskolen 5      
             
             
5. klasse: 3 x 25m Medley
Kl. Heat Bane Skole        Tid Heatvinder Løbsvinder
12.55 1 1. Vesterbro Ny Skole 1      
    2. Gerbrandskolen 9      
    3. Nyboder 1      
    4. Skolen i Sydhavn 1      
    5. Lergravsparken 1      
    6. Gasværksvejensskole 1      
             
13.00 2 1. Gasværksvejensskole 2      
    2. Vesterbro Ny Skole 2      
    3. Gerbrandskolen 10      
    4. Nyboder 2      
    5. Skolen i Sydhavn 2      
    6. Lergravsparken 2      
             
13.05 3 1. Lergravsparken 3      
    2. Gasværksvejensskole 3      
    3. Vesterbro Ny Skole 3      
    4. Gerbrandskolen 11      
    5. Nyboder 3      
    6. Skolen i Sydhavn 3      
             
13.10 4 1. Skolen i Sydhavn 4      
    2. Lergravsparken 4      
    3. Ørestad Skole 1      
    4. Vesterbro Ny Skole 4      
    5. Gerbrandskolen 12      
    6. Nyboder 4      
             
13.15 5 1. Skolen ved sundet 1      
    2. Skolen i Sydhavn 5      
    3. Lergravsparken 5      
    4. Ørestad Skole 2      
    5. Vesterbro Ny Skole 5      
    6. Skole ved sundet 16      
             
13.20 6 1.        
    2. Skolen ved sundet 2      
    3. Skolen i Sydhavn 6      
    4. Lergravsparken 6      
    5. Ørestad Skole 3      
    6. Vesterbro Ny Skole 6      
             
13.25 7 1. Vesterbro Ny Skole 7      
    2.        
    3. Skolen ved sundet 3      
    4. Dyvekeskolen 1      
    5. Lergravsparken 7      
    6. Ørestad Skole 4      
             
13.30 8 1. Kirkebjerg Skole 1      
    2. Amager Fælled Skole 1      
    3. Christianshavn 8      
    4. Skolen ved sundet 4      
    5. Heibergskolen 1      
    6. Ålholm Skole 1      
             
13.35 9 1. Ålholm Skole 2      
    2. Kirkebjerg Skole 2      
    3. Amager Fælled Skole 2      
    4. Skolen på Islands brygge 1      
    5. Skolen ved sundet 5      
    6. Christianshavn skole 1      
             
13.40 10 1. Christianshavn skole 2      
    2. Ålholm Skole 3      
    3. Kirkebjerg Skole 3      
    4. Amager Fælled Skole 3      
    5. Skolen på Islands brygge 2      
    6. Skolen ved sundet 6      
             
13.45 11 1. Skolen ved sundet 7      
    2. Langelinieskolen 1      
    3. Gerbrandskolen 1      
    4. Kirkebjerg Skole 4      
    5. Amager Fælled Skole 4      
    6. Skolen på Islands brygge 3      
             
13.50 12 1. Skolen på Islands brygge 4      
    2. Skolen ved sundet 8      
    3. Langelinieskolen 2      
    4. Gerbrandskolen 2      
    5. Kirkebjerg Skole 5      
    6. Amager Fælled Skole 5      
             
13.55 13 1. Amager Fælled Skole 6      
    2. Skolen på Islands brygge 5      
    3. Skolen ved sundet 9      
    4. Langelinieskolen 3      
    5. Gerbrandskolen 3      
    6. Kirkebjerg Skole 6      
             
14.00 14 1. Bavnehøj Skole 1      
    2. Sundbyøster skole 1      
    3. Skolen på Islands brygge 6      
    4. Skolen ved sundet 10      
    5. Langelinieskolen 4      
    6. Gerbrandskolen 4      
             
14.05 15 1. Gerbrandskolen 5      
    2. Bavnehøj Skole 2      
    3. Brønshøj 1      
    4. Skolen på Islands brygge 7      
    5. Skolen ved sundet 11      
    6. Oehlenschlægergadesskolen 1      
             
14.10 16 1. Skolen ved sundet 12      
    2. Gerbrandskolen 6      
    3. Bavnehøj Skole 3      
    4. Brønshøj 2      
    5. Skolen på Islands brygge 8      
    6. Skolen ved sundet 13      
             
14.15 17 1. Skolen ved sundet 14      
    2. Gerbrandskolen 7      
    3. Gerbrandskolen 8      
    4. Bavnehøj Skole 4      
    5. Brønshøj 3      
    6. Skolen ved sundet 15