Udvalgsmedlemmer 2019-2020

Dansk Skoleidræte udvalgsmedlemmer:

Lærer/Formand Skole Udvalg        
Andrea Beloda Bellahøj Idrætsdagen Fodbold      
Anette Jæger Christianshavns Skole Basketball        
Bjarne Kullebo Østre Farimagsgade Idrætsdagen        
Bjørn Lyksgaard Skolen på Islands Brygge Rugby        
Camilla Skaarstad Linde Bellahøj Nordisk        
Christian Wolfsberg Damhusengen Idrætsdagen Atletik      
Dianna Callesen Bellahøj Idrætsdagen Atletik      
Eva Frederiksen Rødkilde Idrætsdagen Gymnastik      
Helle Didriksen Amager Fælled Skole Idrætsdagen        
Henrik Mamsen Bellahøj Idrætsdagen Fodbold      
Kenneth Filipsen Rødkilde Idrætsdagen        
Kim Darving Strandbouevarden Idrætsdagen Dansk Skoleidræt Floorball    
Kristina Brøngaard Bellahøj Gymnastik        
Louise Stewart Rådmandsgade Idrætsdagen Basket      
Maria Sell-Petersen Lergravsparken Idrætsdagen Atletik Nordisk Orientering  
Martin Larsen Grøndalsvænget Idrætsdagen Volleyball      
Morten From Amager Fælled Skole Idrætsdagen Håndbold      
Morten Rambøl Petersen Utterslev Skole Idrætsdagen        
Niels Groth Strandvejsskolen Idrætsdagen Floorball      
Oliver Philipp Sundbyøster Skole Rugby        
Percy Polano Rødkilde Idrætsdagen Fodbold Hjemmeside Dansk Skoleidræt  
Peter Vestergaard Kildevæld Idrætsdagen Fodbold Nordisk    
Rebecca Løvstad Skolen ved Sundet Gymnastik        
Rikke Christiansen Højdevangen Idrætsdagen Basket      
Simon Hvelplun Strandvejsskolen Idrætsdagen Atletik      
Sofie Hansen Utterslev Skole Gymnastik        
Sofie Mee Petersen Bellahøj Idrætsdagen Fodbold      
Steffen Martin Olsen Blågårdsskolen Idrætsdagen Fodbold      
Suzanne Hampton Europaskolen Rugby        
Tanja Agergaard Bellahøj Idrætsdagen Håndbold Nordisk Volleyball  
Thomas Larsen Langelinieskolen Idrætsdagen        
Thomas Thilo Holbergskolen Idrætsdagen Atletik Nordisk Floorball Orientering
Vibeke Kriegbaum Randersgade Skole Idrætsdagen Atletik Orientering    
Bjarne Ambrosen Svømmeskolen Svømmestævner