Bestyrelsen

Formanden vælges på det årlige repræsentantskabsmøde og bestyrelsen konstituerer sig på første møde efter det årlige repræsentantskabsmøde.

Her vælges:

Næstformand og kasserer

Derudover fordeles diverse ansvarsområder for næste år. I kan finde de forskelliges ansvar områder under det enkelte bestyrelses medlem. 

 

Bestyrelsen er beslutningsdygtigt, når mindst 4 medlemmer - herunder formanden eller i dennes fravær næstformanden - er til stede

Gæster kan inviteres til at uddybe punkter på dagsordenen eller til at deltage i mødet uden stemmeret. 

 

I vil løbende finde referater fra bestyrelsesmøder her på siden.

Før musen over det enkelte medlems billede og få flere oplysninger om ansvarsområder, adresse mm.

  • Joan Bak
    Formand

    Joan Bak

    Formand

    Joan Bak, Himmelbjergvej 56, 8600 Silkeborg
    joan.bak@skolekom.dk Bryrup Skole tlf.:
    89702460
    Ansvarsområder: kontakt DGI og DIF
    Kontakt til læreruddannelsen i Silkeborg/Århus
    Badminton/tennis/bordtennis, SSIB-kurser

  • Karin Bønnerup
    Sekretær

    Karin Bønnerup

    Sekretær

    Karin Bønnerup
    Skolesvinget 3
    8963 Auning

    e-mail: karin.boennerup@gmail.com

    Ansvarlig for:
    Atletik

  • Rita Kyhn
    Kasserer

    Rita Kyhn

    Kasserer

    Rita Kyhn
    Kildevænget 14
    8660 Skanderborg

    e-mail:rita.kyhn@skolekom.dk
    Lærer på Veng Skole

    Ansvarlig for:
    brydetræf, udlån af diverse rekvisitter, SSIB-kurser kontakt

  • Truels Truelsen
    Bestyrelsesmedlem

    Truels Truelsen

    Bestyrelsesmedlem

    Truels Truelsen
    Vessøvej 8
    8680 Ry
    23274044

    e-mail: truels.truelsen@skanderborg.dk
    Herskind Børnehave

    Ansvarlig for:
    Hjemmeside,Volleyball, basketball

  • Ole Skjærbæk
    Bestyrelsesmedlem

    Ole Skjærbæk

    Bestyrelsesmedlem

    Ole Skjærbæk
    Borresøvej 25
    8600 Silkeborg
    Lærer på Balleskolen
    oleskjaerbaek@hotmail.com, 8600 Silkeborg 89702100
    Ansvarlig for:
    O-løb, Forårsfestival, høvdingebold,SSIB-kurser (m,u)

  • Sanne Amtkjær
    Bestyrelsesmedlem

    Sanne Amtkjær

    Bestyrelsesmedlem

    Primulavej 10, Grenå

    Vestre skole

    sanne.lund.amtkjaer@skolekom.dk

  • Sara S. Rejsenhus
    Suppleant

    Sara S. Rejsenhus

    Suppleant

    Toftagervej 8

    8260 Viby J


    Sct. KnudsSkole, VIA/CVU

    sara@via.dk

    Ansvarlig for: Dans og bevægelse, kurser, instruktør, atletik, SSIB-kurser (alle)

  • Kasper Povlsgaard
    Bestyrelsesmedlem

    Kasper Povlsgaard

    Bestyrelsesmedlem

    Agernvej 29

    8330 Beder

    Rathlouskolen

    kasp6474@rathlouskolen.com

    Ansvarlig for: håndbold, fodbold, facebook, webmaster og ULF

  • Peter Hoff
    Næstformand

    Peter Hoff

    Næstformand

    Lorentzgade 3

    8900 Randers


    peterhoff32@gmail.com

    Tirsdalskolen

    Ansvarlig for: Fodbold, floorball
    SSIB-kurser (alle)

  • Marlene
    Bestyrelsesmedlem

    Marlene

    Bestyrelsesmedlem

    Marlene Meyer, Frederiks II`s Allé 201, 8660 Skanderborg
    tlf. : 30228313. lillemeyer@hotmail.com
    Stilling skole
    Ansvarsområder:
    redskabsaktiviteter/parquer
    gymnastik/ rope skipping, dans og bevægelse