Find DIN kreds...

Aktivitetsoversigt

  1. 21.
    okt.
    8. klasse
    Boldspil
  2. 23.
    okt.
    Håndbold 5.–7. kl. i Sakskøbing
    Sakskøbing Sportscenter
    5.,6.,7. klasse
    Boldspil
  3. 23.
    okt.
    5.,6.,7. klasse
    Boldspil
  4. 23.
    okt.
    3. klasse
    Aktivitetsdag
    Slagboldspil
  5. 23.
    okt.
    Kidsvolley, 2.+3. kl.
    Midtfyns Fritidscenter
    2.,3. klasse
    Boldspil
  6. 24.
    okt.
    Håndbold 8. kl. i Sakskøbing
    Sakskøbing Sportscenter
    8. klasse
    Boldspil
  7. 24.
    okt.
    Håndbold 8. kl. i Næstved
    Næstvedhallerne
    8. klasse
    Boldspil
  8. 24.
    okt.
    3. klasse
    Aktivitetsdag
    Slagboldspil
  9. 25.
    okt.
    9. klasse
    Aktivitetsdag
    Gymnastik
  10. 25.
    okt.
    Kidsvolley, 2. kl.
    Otterup Hallerne
    2. klasse
    Boldspil
  11. 25.
    okt.
    Teenvolley, Ringe, 7.+8. kl.
    Midtfyns Fritidscenter
    7.,8. klasse
    Boldspil
  12. 26.
    okt.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  13. 26.
    okt.
    Floorball for 7. årgang
    Gåsetårnskolen, Iselinge Afdeling
    7. klasse
    Aktivitetsdag
  14. 30.
    okt.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  15. 31.
    okt.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  16. 31.
    okt.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  17. 31.
    okt.
    Hockey
    Brobyskolerne, afd. Pontoppidan
    4. klasse
    Slagboldspil
  18. 31.
    okt.
    3. klasse
    Aktivitetsdag
  19. 01.
    nov.
    8. klasse
  20. 01.
    nov.
    Skolehåndbold, Ullerslev
    Ullerslev Kultur- og Idrætscenter
    8.,9.,10. klasse
    Boldspil
  21. 01.
    nov.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  22. 01.
    nov.
    8.,9. klasse
    Gymnastik
  23. 02.
    nov.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  24. 02.
    nov.
    4.,5. klasse
  25. 02.
    nov.
    Kidsvolley, 2. kl.
    Klostermarkhallen
    2. klasse
    Boldspil
  26. 02.
    nov.
    Kidsvolley, 3. kl.
    Klostermarkhallen
    3. klasse
    Boldspil
  27. 05.
    nov.
    6.,7.,8. klasse
  28. 06.
    nov.
    Gymnastikdage i Køge for 4. klasse
    Rishøj Idrætscenter
    4. klasse
  29. 06.
    nov.
    5. klasse
  30. 06.
    nov.
    6. klasse
  31. 06.
    nov.
    7.,8. klasse
    Boldspil
  32. 06.
    nov.
    8. klasse
    Boldspil
  33. 07.
    nov.
    Basket 8. kl. Hørsholm 07.11.18
    Rungsted Skole, Hørsholm
    8. klasse
    Boldspil
  34. 07.
    nov.
    2.,3. klasse
  35. 07.
    nov.
    Kidsvolley i Holstebro 3. 4.-5. kl
    Stadionhallen, Holstebro
    3.,4.,5. klasse
    Boldspil
  36. 07.
    nov.
    Dansetræf, Næsby
    Næsbyhallerne
    4. klasse
  37. 07.
    nov.
    Danse- og bevægelsesdag for 3. klasser - Næstved
    Lille Næstved Skole Afd. Karrebækvej
    3. klasse
    Aktivitetsdag
  38. 08.
    nov.
    2. klasse
  39. 08.
    nov.
    Kidsvolley 4. og 5. klasse - Haderslev
    Haderslev Idrætscenter
    4.,5. klasse
  40. 08.
    nov.
    Skolehåndbold, Odense
    Næsbyhallerne
    8.,9.,10. klasse
    Boldspil
  41. 08.
    nov.
    Dansetræf, Årup
    Aarup Fritidscenter
    4. klasse
  42. 09.
    nov.
    Vandpolotræf
    Svømmehallen, Odense Universitet
    6.,7. klasse
    Aktivitetsdag
  43. 12.
    nov.
    4. klasse
    Slagboldspil
  44. 13.
    nov.
    Basket 6.klasse mix
    Holmeagerskolen
    6. klasse
  45. 13.
    nov.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  46. 13.
    nov.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  47. 14.
    nov.
    3. klasse
  48. 14.
    nov.
    2.,3. klasse
  49. 14.
    nov.
    8. klasse
  50. 14.
    nov.
    4.,5. klasse
  51. 14.
    nov.
    Kidsvolley, 6. kl.
    Rantzausminde Skole
    6. klasse
    Boldspil
  52. 14.
    nov.
    8. klasse
  53. 15.
    nov.
    Basket 7.klasse mix
    Holmeagerskolen
    7. klasse
  54. 15.
    nov.
    8. klasse
    Boldspil
  55. 15.
    nov.
    9. klasse
    Boldspil
  56. 15.
    nov.
    8. klasse
    Boldspil
  57. 15.
    nov.
    9. klasse
    Boldspil
  58. 15.
    nov.
    Kidsvolley 2. og 3. klasse - Haderslev
    Haderslev Idrætscenter
    2.,3. klasse
  59. 16.
    nov.
    Skolehåndbold, kredsfinale
    Fyrtårn Tommerup
    8. klasse
    Boldspil
  60. 16.
    nov.
    Kidsvolley 3. kl. Esbjerg (Sønderris, Rørkjær) 16.11.18
    Esbjerg (Blåbjerggård, Sønderris, Rørkjær)
    3. klasse
  61. 16.
    nov.
    Basket 8.klasse
    Døesvej Fritidscenter
    8. klasse
    Boldspil
  62. 16.
    nov.
    8. klasse
  63. 16.
    nov.
    8. klasse
  64. 16.
    nov.
    4.,5. klasse
  65. 19.
    nov.
    8. klasse
  66. 19.
    nov.
    DM Håndbold for 8.kl. Idrætscenter Jammerbugt, Fjerritslev
    Idrætscenter Jammerbugt, Fjerritslev
    8. klasse
  67. 20.
    nov.
    5. klasse
  68. 21.
    nov.
    8.,9. klasse
  69. 21.
    nov.
    Teenvolley 7. kl, Stenløse 21.11.18
    Lærkeskolen - Stenløse
    7. klasse
    Boldspil
  70. 21.
    nov.
    5.,6.,7.,8. klasse
    Boldspil
  71. 21.
    nov.
    4. klasse
  72. 21.
    nov.
    4.,5. klasse
  73. 21.
    nov.
    Håndbold for 8. klasse
    Vestsjælland
    8. klasse
    Boldspil
  74. 21.
    nov.
    1. klasse
    Aktivitetsdag
  75. 22.
    nov.
  76. 22.
    nov.
    4. klasse
  77. 22.
    nov.
    Basketball for 6-7. kl. Lundergaard Hallen, Hjørring
    Lundergårdhallen, ​Bodøvej 13, 9800 Hjørring.
    6.,7. klasse
  78. 23.
    nov.
    8.,9. klasse
  79. 23.
    nov.
    DM Høvdingebold 5.kl. Fjerritslev Idrætscenter
    Idrætscenter Jammerbugt, Fjerritslev
    4.,5. klasse
  80. 26.
    nov.
    Kidsvolley, Langeland
    Ørstedskolen
    5. klasse
    Boldspil
  81. 26.
    nov.
    Volleyball - Stævne for 9. klasse.
    Aabenraa eller andet..
    9. klasse
  82. 27.
    nov.
    2. klasse
  83. 27.
    nov.
    5. klasse
  84. 27.
    nov.
    9. klasse
    Boldspil
  85. 28.
    nov.
    2.,3. klasse
  86. 28.
    nov.
    4.,5. klasse
  87. 28.
    nov.
    2.,3. klasse
  88. 28.
    nov.
    4.,5. klasse
  89. 28.
    nov.
    5. klasse
    Boldspil
  90. 29.
    nov.
    Kidsvolley 4. kl. Vejen 29.11.18
    Vejen Idrætscenter
    4. klasse
  91. 29.
    nov.
    5. klasse
  92. 29.
    nov.
    Krop og sans Flemming
    Flemming efterskole
    2. klasse
    Aktivitetsdag
  93. 29.
    nov.
    Kidsvolley, 2.+3. kl.
    Hjallese Hallen
    2.,3. klasse
    Boldspil
  94. 30.
    nov.
    4.,5. klasse
  95. 30.
    nov.
    Basketball, 8.-9. kl., kredsfinale
    Vester Skerninge Hallen
    8.,9. klasse
    Boldspil
  96. 03.
    dec.
    Kidsvolley, Langeland
    Ørstedskolen
    6. klasse
    Boldspil
  97. 03.
    dec.
    5. klasse
  98. 04.
    dec.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  99. 04.
    dec.
    4.,5. klasse
  100. 04.
    dec.
    6.,7. klasse
  101. 04.
    dec.
    Gymnastikdag på Bjergsnæs efterskole
    Bjergsnæs idrætsefterskole
    5. klasse
    Gymnastik
  102. 06.
    dec.
    Boldspil
  103. 06.
    dec.
    Basketball, 6.-7. kl.
    Vester Skerninge Hallen
    6.,7. klasse
    Boldspil
  104. 06.
    dec.
    7.,8. klasse
    Boldspil
  105. 07.
    dec.
    2. klasse
  106. 07.
    dec.
  107. 07.
    dec.
    Kidsvolley i Frederiks 2.-3. kl.
    Alhedehallerne Fredriks
    2.,3. klasse
    Boldspil
  108. 10.
    dec.
    8.,9. klasse
  109. 11.
    dec.
    6.,7.,8.,9. klasse
    Boldspil
  110. 12.
    dec.
    5. klasse
  111. 12.
    dec.
    2.,3. klasse
  112. 13.
    dec.
    Julevolley 8.9. kl. Stenløse 13.12.18
    Lærkeskolen - Stenløse
    8.,9. klasse
    Boldspil
  113. 01.
    jan.
    5. klasse
  114. 01.
    jan.
    5. klasse
  115. 01.
    jan.
    5. klasse
  116. 08.
    jan.
    Volley 8. 9. klasse, Allerød 08.01.19
    Ravnsholtskolen - Allerød
    8.,9. klasse
  117. 08.
    jan.
    Volley 7. klasse - Falster
    Lindeskovhallen
    7. klasse
    Boldspil
  118. 08.
    jan.
    Volley 7. klasse - Nord
    Glumsøhallen
    7. klasse
  119. 08.
    jan.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  120. 08.
    jan.
    Volleyball 6.-7.klasse
    Idrætscenter Vest Holstebro
    6.,7. klasse
    Boldspil
  121. 08.
    jan.
    Volley 7. klasse - Lolland
    Rødbyhallen - Søndre Skole, Rødbyafdelingen
    7. klasse
    Boldspil
  122. 09.
    jan.
    Volley 9. kl. - Nord
    Glumsøhallen
    9. klasse
    Boldspil
  123. 09.
    jan.
    Volley 9. kl. - Lolland
    Rødbyhallen - Søndre Skole, Rødbyafdelingen
    9. klasse
    Boldspil
  124. 09.
    jan.
    Volley 9. kl. - Falster
    Væggerløsehallen
    9. klasse
    Boldspil
  125. 09.
    jan.
    Volleyball 8.-9. klasse
    Idrætscenter Vest Holstebro
    8.,9. klasse
    Boldspil
  126. 10.
    jan.
    Floorball 2. kl. 10.01.19 Stenløse
    Lærkeskolen - Stenløse
    2. klasse
  127. 10.
    jan.
    2. klasse
  128. 10.
    jan.
    Volley 8.9. klasse Ølstykke 10.01.19
    Hampelandskolen, Ølstykke
    8.,9. klasse
    Boldspil
  129. 10.
    jan.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  130. 11.
    jan.
    Floorball 3. kl. 11.01.19 Stenløse
    Lærkeskolen - Stenløse
    3. klasse
  131. 11.
    jan.
    8.,9. klasse
  132. 11.
    jan.
    4.,5. klasse
  133. 13.
    jan.
    9. klasse
    Boldspil
  134. 15.
    jan.
    Floorball 7. kl. 15.01.19 Rungsted
    Rungsted Skole, Hørsholm
    7. klasse
  135. 15.
    jan.
    Boldspil
  136. 15.
    jan.
    Skolernes volleyballstævne, 6.-9. kl.
    Ubberud Kultur og Bevægelseshus
    6.,7.,8.,9. klasse
    Boldspil
  137. 15.
    jan.
    3. klasse
    Aktivitetsdag
  138. 15.
    jan.
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  139. 15.
    jan.
    Gymnastikdag for 5. klasser - Stevns Idrætsefterskole
    Stevns Gymnastik og Idrætsefterskole
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  140. 15.
    jan.
    3. klasse
    Aktivitetsdag
  141. 16.
    jan.
    8.,9.,10. klasse
    Boldspil
  142. 16.
    jan.
    2. klasse
  143. 17.
    jan.
    Basket 6. klasse Ølstykke 17.01.19
    Maglehøjskolen - Ølstykke
    6. klasse
    Boldspil
  144. 18.
    jan.
    Volleystævne for 9.klasse
    Tuse Hallen, Holbæk kommune
    9. klasse
    Boldspil
  145. 21.
    jan.
    5. klasse
    Boldspil
  146. 22.
    jan.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  147. 23.
    jan.
    8.,9. klasse
  148. 23.
    jan.
    8.,9. klasse
  149. 23.
    jan.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  150. 23.
    jan.
    9. klasse
  151. 23.
    jan.
    Volleyball, kredsfinale
    Dalumhallerne
    9. klasse
    Boldspil
  152. 23.
    jan.
    5. klasse
    Boldspil
  153. 23.
    jan.
    Høvdingebold, Allested-Vejle, 5. kl.
    Allested-Vejle Fritidscenter
    5. klasse
    Boldspil
  154. 23.
    jan.
    8. klasse
    Aktivitetsdag
  155. 24.
    jan.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  156. 24.
    jan.
    4.,5. klasse
    Boldspil
  157. 25.
    jan.
    Skolevolley 9.kl. Støvring
    Arena Himmerland, Støvring
    9. klasse
  158. 25.
    jan.
    4.,5. klasse
  159. 29.
    jan.
    8.,9.,10. klasse
  160. 29.
    jan.
    4. klasse
    Slagboldspil
  161. 29.
    jan.
    6.,7. klasse
  162. 29.
    jan.
    6.,7. klasse
  163. 29.
    jan.
    6.,7. klasse
  164. 29.
    jan.
    Håndbold 6.-7. klasse Stoholm
    Stoholm Fritids og Kultucenter
    6.,7. klasse
    Boldspil
  165. 29.
    jan.
    Gymnastikdag på Ågård
    Aagaard Efterskole
    5. klasse
    Aktivitetsdag
    Gymnastik
  166. 30.
    jan.
    8.,9.,10. klasse
  167. 30.
    jan.
  168. 30.
    jan.
    Høvdingebold, Rantzausminde
    Rantzausminde Skole
    5. klasse
    Boldspil
  169. 30.
    jan.
    4.,5. klasse
  170. 31.
    jan.
    4. klasse
  171. 31.
    jan.
    8.,9.,10. klasse
  172. 31.
    jan.
    2. klasse
    Legedag
  173. 31.
    jan.
    Kidsvolley, 4. kl.
    4kløverskolen
    4. klasse
    Boldspil
  174. 31.
    jan.
    8. klasse
    Boldspil
  175. 31.
    jan.
    4.,5. klasse
  176. 01.
    feb.
    3. klasse
  177. 01.
    feb.
    Idræt for sjov for 4. klasse - Højer
    Tønder Sport og Fritidscenter
    4. klasse
  178. 01.
    feb.
    4.,5. klasse
  179. 01.
    feb.
    4.,5. klasse
  180. 04.
    feb.
    10. klasse
  181. 04.
    feb.
    DM i Skolevolley Idrætscenter Vendsyssel
    Idrætscenter Vendsyssel i Vrå
    9. klasse
  182. 05.
    feb.
    Høvdingebold, Aarup
    Aarup Fritidscenter
    5. klasse
    Boldspil
  183. 05.
    feb.
    5. klasse
    Boldspil
  184. 06.
    feb.
    2.,3. klasse
  185. 06.
    feb.
    4. klasse
  186. 07.
    feb.
    5. klasse
  187. 07.
    feb.
    3. klasse
    Boldspil
  188. 12.
    feb.
    4.,5. klasse
  189. 13.
    feb.
    4.,5. klasse
  190. 14.
    feb.
    4.,5. klasse
  191. 15.
    feb.
    DM Høvdingebold 5.kl. Bangsbostrand Skole, Frederikshavn
    Bangsbostrand Skole, Søndergade 200, 9900 Frederikshavn
    4.,5. klasse
  192. 19.
    feb.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  193. 20.
    feb.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  194. 20.
    feb.
    2. klasse
  195. 21.
    feb.
    Høvdingebold Rungsted 4. kl. 21.02.19
    Rungsted Skole, Hørsholm
    4. klasse
  196. 21.
    feb.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  197. 21.
    feb.
    8.,9. klasse
    Boldspil
  198. 21.
    feb.
    8. klasse
  199. 22.
    feb.
    Høvdingebold Rungsted 5. kl. 22.02.19
    Rungsted Skole, Hørsholm
    5. klasse
  200. 22.
    feb.
    6.,7. klasse
    Boldspil
  201. 22.
    feb.
    Indefodbold for 5.klasse
    Rynkevangskolen, Kalundborg
    5. klasse
    Boldspil
  202. 22.
    feb.
    Idræt for sjov for 4. klasse - Aabenraa
    Aabenraa Svømme og Idrætscenter
    4. klasse
  203. 25.
    feb.
    7. klasse
    Slagboldspil
  204. 25.
    feb.
    8. klasse
  205. 25.
    feb.
    5. klasse
    Boldspil
  206. 26.
    feb.
    Floorball/Hockey
    Stoholm Fritids og Kultucenter
    3.,4. klasse
    Boldspil
  207. 26.
    feb.
    5. klasse
    Boldspil
  208. 26.
    feb.
    4.,5. klasse
  209. 27.
    feb.
    4.,5. klasse
    Boldspil
  210. 27.
    feb.
    Basketstævne i Kalundborg
    Kalundborg Hallerne
    7.,8. klasse
    Boldspil
  211. 28.
    feb.
    6. klasse
  212. 01.
    mar.
    Høvdingebold Augustenborg
    Augustenborg Hallen
    4.,5. klasse
  213. 01.
    mar.
    Høvdingebold Gråsten
    Ahlmannparken Gråsten
    4.,5. klasse
  214. 01.
    mar.
    4.,5. klasse
  215. 01.
    mar.
    Aktivitetsdag
    Legedag
  216. 05.
    mar.
    Høvdingebold Stenløse 4. kl. 05.03.19
    Lærkeskolen - Stenløse
    4. klasse
    Boldspil
  217. 05.
    mar.
    4.,5. klasse
  218. 05.
    mar.
    En anderledes svømmedag for 5. årgang
    DGI Huset Vordingborg (Panteren)
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  219. 06.
    mar.
    Høvdingebold Stenløse 5. kl. 06.03.19
    Lærkeskolen - Stenløse
    5. klasse
    Boldspil
  220. 06.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  221. 07.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  222. 07.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  223. 07.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  224. 07.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  225. 07.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  226. 07.
    mar.
    5. klasse
  227. 07.
    mar.
    DM Høvdingebold 5.kl. Lundergårdskolen
    Lundergårdskolen, Nordens Alle 15 ,9800 Hjørring.
    5. klasse
  228. 07.
    mar.
    Hockeystævne i Næstved
    Herlufmaglehallen
    2. klasse
    Aktivitetsdag
    Boldspil
  229. 07.
    mar.
    Gymnastikdag Vandel
    Vandel Efterskole
    5. klasse
    Gymnastik
  230. 08.
    mar.
    Indefodbold for 5.klasse
    Grevehallerne
    5. klasse
  231. 08.
    mar.
    Dansedag for 9. årgang
    Gåsetårnskolen, Iselinge Afdeling
    9. klasse
    Aktivitetsdag
  232. 08.
    mar.
    Boldspil
  233. 11.
    mar.
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  234. 12.
    mar.
    Høvdingebold 4. kl. Fanø (1) 12.03.19
    Fanø og Esbjerg (Bryndum)
    4. klasse
  235. 12.
    mar.
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  236. 13.
    mar.
    Volleyball for 8. klasse
    Rødovrehallen
    8. klasse
    Boldspil
  237. 13.
    mar.
    4.,5. klasse
  238. 13.
    mar.
    4.,5. klasse
  239. 14.
    mar.
    4.,5. klasse
  240. 14.
    mar.
    Høvdingbold Vejle
    DGI Huset Vejle
    5. klasse
    Boldspil
  241. 14.
    mar.
    4.,5. klasse
  242. 14.
    mar.
    Hockeystævne i Stubbekøbing
    Stubbekøbinghallen
    2. klasse
    Aktivitetsdag
  243. 14.
    mar.
    Hockeystævne i Nysted
    Kettinge Hallen
    2. klasse
    Aktivitetsdag
  244. 15.
    mar.
    Dansedag for 9. årgang
    Gåsetårnskolen, Iselinge Afdeling
    9. klasse
    Aktivitetsdag
  245. 15.
    mar.
    Høvdingbold Kolding
    KFUM Hallerne Kolding
    5. klasse
    Boldspil
  246. 15.
    mar.
    4.,5. klasse
  247. 18.
    mar.
    6. klasse
  248. 18.
    mar.
    5.,6. klasse
    Svømning
  249. 19.
    mar.
    Høvdingebold i Kalundborg
    Kalundborg Hallerne
    5. klasse
    Boldspil
  250. 20.
    mar.
    7. klasse
  251. 20.
    mar.
  252. 22.
    mar.
    6. klasse
    Aktivitetsdag
  253. 22.
    mar.
    Lærervolley 2019
    Østre Allé Hallen, Aalborg
    Boldspil
  254. 25.
    mar.
    6. klasse
  255. 26.
    mar.
    Hockey, Langeland
    Nordskolen
    3. klasse
    Slagboldspil
  256. 26.
    mar.
    2.,3. klasse
  257. 26.
    mar.
    6.,7. klasse
  258. 27.
    mar.
    7. klasse
  259. 28.
    mar.
    5. klasse
    Boldspil
  260. 01.
    apr.
    5. klasse
  261. 02.
    apr.
    4. klasse
    Aktivitetsdag
    Boldspil
  262. 03.
    apr.
    Capoiera 5.6. kl. Stenløse 03.04.19
    Lærkeskolen - Stenløse
    5.,6. klasse
  263. 03.
    apr.
    KURSUS: Flagfootball
    Svendborg Admirals
    Boldspil
  264. 04.
    apr.
    5.,6. klasse
  265. 04.
    apr.
    5. klasse
  266. 05.
    apr.
    5.,6. klasse
  267. 05.
    apr.
    Gymnastikdag på Bøvlingbjerg idrætsefterskole
    Bøvlingbjerg idrætsefterskole
    5. klasse
    Gymnastik
  268. 08.
    apr.
    4. klasse
  269. 09.
    apr.
    4. klasse
  270. 10.
    apr.
    4. klasse
    Svømning
  271. 24.
    apr.
    Gymnastikken dag
    Vojens Gymnastik og idrætsefterskole
    3. klasse
  272. 25.
    apr.
    4. klasse
    Aktivitetsdag
  273. 26.
    apr.
    5. klasse
  274. 26.
    apr.
    Skoleidrættens forårsfestival for 6. klasse i Vojens
    Vojens Gymnastik og idrætsefterskole
    6. klasse
  275. 26.
    apr.
    Lærervolleyballstævne
    Rishøj Idrætscenter
  276. 30.
    apr.
    5. klasse
    Gymnastik
  277. 02.
    maj.
    Rundbold, Svendborg
    Svendborg Idrætscenter
    3. klasse
    Slagboldspil
  278. 03.
    maj.
    Tennis for 5. årgang - 9-11
    Vordingborg Tennisklub
    5. klasse
    Aktivitetsdag
    Slagboldspil
  279. 03.
    maj.
    Tennis for 5. årgang - 12-14
    Vordingborg Tennisklub
    5. klasse
    Aktivitetsdag
    Slagboldspil
  280. 13.
    maj.
    Fodbold, Humble, 4. kl.
    Humble Stadion
    4. klasse
    Boldspil
  281. 14.
    maj.
    5. klasse
  282. 14.
    maj.
    0.,1.,2. klasse
  283. 14.
    maj.
    Orienteringsdag Skive
    Krabbesholm skov
    6. klasse
    Orientering
  284. 15.
    maj.
    Flagfootball
    Svendborg Admirals
    4.,5. klasse
    Boldspil
  285. 15.
    maj.
    0.,1.,2. klasse
  286. 15.
    maj.
    Flagfootball-træf
    Frøbjerg-Orte Friskole
    7.,8. klasse
    Boldspil
  287. 16.
    maj.
    Boldspil
  288. 20.
    maj.
    Idrætslejr på Venø 5.-6.kl
    Firbjergsande Venø
    5.,6. klasse
  289. 21.
    maj.
    Fodbold, Humble, 6. kl.
    Humble Stadion
    6. klasse
    Boldspil
  290. 21.
    maj.
    4.,5.,6.,7.,8.,9.,10. klasse
    Orientering
  291. 22.
    maj.
    1. klasse
    Legedag
  292. 22.
    maj.
    6. klasse
  293. 22.
    maj.
    4. klasse
    Aktivitetsdag
  294. 23.
    maj.
    4.,5.,6.,7.,8.,9.,10. klasse
    Orientering
  295. 23.
    maj.
    2. klasse
    Legedag
  296. 23.
    maj.
    3. klasse
  297. 24.
    maj.
    2.,3. klasse
    Boldspil
  298. 24.
    maj.
    6. klasse
    Aktivitetsdag
  299. 24.
    maj.
    Drejens idræt i naturen
    Kolding egnens idrætsefterskole
    6. klasse
    Aktivitetsdag
    Idræt på tværs
  300. 27.
    maj.
    Kom og vær med
    Boserup Skov
    3. klasse
  301. 28.
    maj.
    5. klasse
  302. 28.
    maj.
    0.,1.,2. klasse
  303. 29.
    maj.
    7. klasse
    Aktivitetsdag
  304. 29.
    maj.
    Aktivitetsdag - Vejstrup
    Vejstrup Ungdomsskole
    3. klasse
    Aktivitetsdag
  305. 29.
    maj.
    Atletik med tempo og udfordring Hellebjerg
    Hellebjerg Idrætsefterskole
    6. klasse
    Atletik
  306. 03.
    jun.
    5. klasse
  307. 03.
    jun.
    0.,1.,2. klasse
    Legedag
  308. 04.
    jun.
    0.,1.,2. klasse
  309. 04.
    jun.
    3.,4.,5. klasse
    Aktivitetsdag
  310. 04.
    jun.
    Trimdag for 4. klasser
    Lindeskovhallen
    4. klasse
    Aktivitetsdag
    Idræt på tværs
  311. 06.
    jun.
    6.,7.,8. klasse
    Aktivitetsdag
  312. 06.
    jun.
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  313. 06.
    jun.
    6. klasse
  314. 06.
    jun.
    Stratego Games, Svendborg
    Rantzausminde Skole
    1.,2. klasse
    Idræt på tværs
  315. 07.
    jun.
    6. klasse
    Aktivitetsdag
  316. 07.
    jun.
    Ultimate 8.kl. Stenløse 07.06.19
    Lærkeskolen - Stenløse
    8. klasse
  317. 07.
    jun.
    6. klasse
    Aktivitetsdag
  318. 12.
    jun.
    4. klasse
    Aktivitetsdag
  319. 13.
    jun.
    CRICKETSTÆVNE i Roskilde
    Klostermarksskolen
    4.,5. klasse
  320. 26.
    jun.
    Langboldstævne
    Rantzausminde Skole
    7. klasse
    Slagboldspil
  321. 24.
    sep.
    O-løb for 5. klasser
    Frilandsmuseet i Maribo
    5. klasse
    Aktivitetsdag
  322. 05.
    okt.
    7. klasse
    Atletik
  323. 01.
    apr.
    5. klasse
  324. 01.
    apr.
    5.,6.,7.,8. klasse
  325. 01.
    apr.
    2.,3. klasse
    Boldspil
  326. 01.
    apr.
    5. klasse
  327. 01.
    apr.
    4.,5.,6.,7.,8.,9.,10. klasse
    Boldspil