Medlemsskoler

Nedenstående skoler er medlem af Dansk Skoleidræt Nordjylland. 
Er I ikke medlem? Kontakt Gunn0220@rkom.dk 

Dansk Skoleidræt Aalborg

Medlemsskoler i Aalborg Kommune fordelt på skoleklynger.

Nr 1:

Bislev Skole

Frejlev Skole

Nibe Skole

Sebber Skole

Nr 2:

Ferslev Skole

Højvangskolen

Sofiendalskolen

Svenstrup Skole

Nr 3:

Stolpedalsskolen

Vester Mariendal Skole

Vesterkærets Skole

Nr 4:

Gug Skole

Nr 5:

Gistrup Skole

Tornhøjskolen

Nr 6:

Sønderbroskolen

Nr 7:

Gudumholm Skole

Mou Skole

Nr 8:

Gandrup Skole

Hals Skole

Ulsted Skole

Nr 9:

Gl. Lindholm Skole

Skansevejens Skole

Nr 10:

Grindsted Skole

Langholt Skole

Vestbjerg Skole 

Vodskov Skole

Privatskoler og Friskoler (ikke en del af klyngekonceptet)

Center for Døvblindhed og Høretab

Klostermarkskolen

Lyngbjerggårdskolen

Skipper clement skolen

Solsideskolen

 

Dansk Skoleidræt Rebild

Rebild Børneunivers (Terndrup, Blenstrup og Bælum)

Bavnebakkeskolen

Haverslev/Ravnkilde Skole

Karensmindeskolen

Skørping Skole

Sortebakkeskolen

Suldrup Skole

Øster Hornum Børneunivers

 

Dansk Skoleidræt Hjørring

Hirtshals Skole (Hirtshals, Horne og Tornby)

Nordvestskolen (Højene Skole, Lundergaard Skole, Bjergby Skole)

Tårs Skole

Vendsyssel Friskole

Vrå Skole

 

Dansk Skoleidræt Jammerbugt

Aabybro Skole

Biersted Skole

Brovst Skole

Fjerritslev Skole

Saltum Skole

 

Dansk Skoleidræt Brønderslev

Hjallerup Skole

Skolegades Skole

 

Dansk Skoleidræt Vesthimmerland

Blære Skole

Farsø Skole

Fjelsø Friskole

Ranum Skole

Vester Hornum Skole

 

Dansk Skoleidræt Mariagerfjord

Arden Skole

Assens Skole

Hadsund Skole

Hvilsom Friskole

Mariagerfjord Idrætsskole

Rosendahlskolen

Solhverv Privatskole

 

Dansk Skoleidræt Frederikshavn

Skoledistrikt Nord: Skoledistrikt Nord består af skoleafdelingerne i Skagen, Ålbæk, Standby. Brovandeskolen (privatskole)

Frederikshavn Distrikt Syd: Dybvad, Hørby, Stensnæs,Sæby, Sæbygaard og Torslev) 

Skoledistrikt Vest: Skoledistrikt Vest består af skoleafdelingerne i Ravnshøj, Gærum, Bangsbostrand og Heldagsskolen. 

Skoledistrikt øst: Nordstjerneskolen, Frydenstrandskolen

Privatskolen i Frederikshavn

Dansk Skoleidræt Morsø

Dueholmskolen