Medlemsskoler

Nedenstående skoler er medlem af Dansk Skoleidræt Nordjylland. 
Er I ikke medlem? Kontakt Gunn0220@rkom.dk 

Dansk Skoleidræt Aalborg

Medlemsskoler i Aalborg Kommune fordelt på skoleklynger.

Nr 1:

Bislev Skole, Frejlev Skole, Nibe Skole, Sebber Skole

Nr 2:

Lyngbjerggårdskolen

Ferslev Skole

Sofiendalskolen

Nr 3:

Stolpedalsskolen

Vester Mariendal Skole

Nr 4:

Gug Skole

Nøvling Skole

Nr 5:

Gistrup Skole, Tornhøjskolen

Nr 6:

Mellervang Skolen, Sønderbroskolen

Nr 7:

Gudumholm Skole, Mou Skole

Nr 8:

Gandrup Skole, Hals Skole, Ulsted Skole

Nr 9:

Gl. Lindholm Skole, Nr. Uttrup Skole, Skansevejens Skole

Nr 10:

Grindsted Skole, Langholt Skole, Vestbjerg Skole 

 

Privatskoler (ikke en del af klyngekonceptet)

Klostermarkskolen, Solsideskolen

 

Dansk Skoleidræt Rebild

Rebild Børneunivers (Terndrup, Blenstrup og Bælum)

Bavnebakkeskolen

Haverslev/Ravnkilde Skole

Karensmindeskolen

Skørping Skole

Sortebakkeskolen

Suldrup Skole

Øster Hornum Børneunivers

 

Dansk Skoleidræt Hjørring

Hirtshals Skole (Hirtshals, Horne og Tornby)

Nordvestskolen (Højene Skole, Lundergaard Skole, Bjergby Skole)

Tårs Skole

Vendsyssel Friskole

Vrå Skole

 

Dansk Skoleidræt Jammerbugt

Aabybro Skole

Biersted Skole

Brovst Skole

Fjerritslev Skole

Saltum Skole

 

Dansk Skoleidræt Brønderslev

Hjallerup Skole

Skolegades Skole

 

Dansk Skoleidræt Vesthimmerland

Blære Skole

Farsø Skole

Fjelsø Friskole

Ranum Skole

Vester Hornum Skole

Vilsted Friskole

Dansk Skoleidræt Mariagerfjord

Arden Skole

Assens Skole

Bymarkskolen

Hadsund Skole

Hvilsom Friskole

Mariager Skole

Mariagerfjord Idrætsskole

Rosendahlskolen

Solhverv Privatskole

 

Dansk Skoleidræt Frederikshavn

Skoledistrikt Nord: Skoledistrikt Nord består af skoleafdelingerne i Skagen, Ålbæk, Standby. Brovandeskolen (privatskole)

Skoledistrikt Vest: Skoledistrikt Vest består af skoleafdelingerne i Ravnshøj, Gærum, Bangsbostrand og Heldagsskolen. 

Skoledistrikt øst: Nordstjerneskolen, Frydenstrand skolen